Kovář a Blaničtí rytíři

29. března 2013 v 17:10 | Flöra |  Pohádky od Flöry
Tak když je ten Velký pátek xD,.Kdo neví tak na ten velký pátek se otevírá hora Blaník kde jsou rytíři,kteří když bude národu nejhůře,tak přijedou na pomoc.Říká se že je tam spousta bohatství,a tady máte něco k tomu ;) je to kratší,taková bude většina pohádek :D
Mezi rodáky se říkalo že tenhle kovář byl jeden z nejlepších.Každý to mohl potvrdit,neboť jemu šla práce,jemu práce pod rukama kvetla,.
Jednou šel starý kovář k večeru na louku,jestli už je setná.Unavený kovář si chtěl odpočinout,tak mu ani nedalu.Usadil se k pařezu do trávy,..
Najednou ucítil jak mu na rameni spošinula těžká dlaň.Když se otočil uviděl muže v dlouhém plášti,měl na sobě brnění a přilbici,."Zdravím,pojď se mnou,učiň zadanou práci,a budeš bohatě odměněn,."Kovář neváhal,zvedl se a šel.Ušli dva kroky,a objevila se před nimi skála,.Kovář to tu znal.Byli na Blaníku."Pojď se mnou,neboj se,."Otevřela se před nimi skála a oni vešli dovnitř.Kováře pohladilo velké teplo,a vůně,Všude byl kámen,všude byli ccesty a všude koně s rytíři,kteří byli na nich,spali na koňských šíjích.Všiml si kamenného stolu,u kterého spal rytíř ve zlatavém brnění,o stěnu měl opřené kopí se štítem,Kovář poznal sv.Václava,vůdce všech rytířů,.Omylem zavadil o jednoho spícího rytíře,."Už je čas?"Zeptal se rozespale,ten rytíř který kováře zavedl odpověděl,."Ne není,přivedl jsem kováře aby nám okoval koně,."Kovář se ozval,."Ale jak milý pane?Nemám žádné náčiní,ším oheň rozdělat?"Lámal si hlavu,."To je v pořádku,vše je připravené,."Odpověděl,a kovář se dal do práce,Strávil tam hodně času,rok,.Když bylo hotovo,na oplátku mu dali všechny ty podkovi.Když se vracel domů,bylo to opravdu těžké,Tak si na památku nechal pouze čtyři podkovi,a ostatní zahodil do příkopu.Když se vrátil domů,manželka ho přivítala se slzami v očích.A on jí vše vyprávěl,ukázal ji ty podkovy,jenže ty podkovy byli ze zlata.Porměnili se v zlato.Kovář spěchal na místo,kam ostatní zahodil.Ale po odměně už nebylo ani památky,..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lilyan*** Lilyan*** | 6. dubna 2013 v 18:16 | Reagovat

Teprve teď jsem se k tomu dostala, ale krásné ;)

2 Lor | MA Academy Lor | MA Academy | E-mail | Web | 7. dubna 2013 v 12:42 | Reagovat

Zdravíme (nejen) pisálky, hudebníky, kreslíře a nadějné talenty. Zveme vás do textové RPG hry zasazené do akademického prostředí. Že nevíte co to RPG je? Můžete to zjistit na našich stránkách. Přečtěte si o co jde, vyplňte registraci a zapojte se do hry. Pojďme společně vytvořit příběh, přiučit se (byť virtuálně) něčemu novému a poznat nové přátelé. :)
Už je to několik měsíců od doby, co byla akademie uzavřena, avšak teď se akademie opět vrací do starých kolejí. Nabírá nové studenty i profesory a s otevřenou náručí uvítá i ty tehdejší. Máš-li tedy jen krapet talentu a chceš jej dál rozvíjet a prožívat středoškolácký život mezi mladými "umělci", tato škola je pro Tebe přímo stvořena. Neváhej a staň se jedním z nás. Místa je tu dost :)
Neber tohle prosím jako reklamu, spíše jako pozvánku do hry. Registrace jsou právě otevřeny. Těšíme se na všechny, kteří se rozhodnou k nám registrovat a podílet se s námi na kvalitní hře. :)

S pozdravem
MarylandArt Academy
maryland-art-academy.blog.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama